Наши події

Змагання зі спортивної ходьби серед ветеранів

Змагання
Сьогодні в парку Тараса Шевченко в Києві відбулись змагання зі спортивної ходьби серед ветеранів. Я був до них запрошений вперше. Чутки про те, що Олександр Шимко щотижнево збирає громадян похилого віку в парку Т. Шевченко доходили до мене в різному ракурсі. Хтось казав, що Шимко, організатор і почесний тренер України, молодець, а хто відносився до його дій з посмішкою.

І що я побачив? Люди заздалегідь зібрались, до сотні чоловік. Всі танцювали під музику. Видно, що вони звичайні, в основному пенсіонери. Но були і молоді.

В нашій країні населення вже дуже засмучено політикою і бідністю. І люди прийшли зняти всі стреси та поспілкуватись. В очах були світло і радість. Я думаю, що спільнота зрозуміє, що Олександр робить дуже потрібні речі. І ті, хто приходять на його заняття, можливо проживуть довше, Но точно, що щасливіше і комфортніше.

Сьогодні вперше ці змагання проходили за підтримки нової ветеранської організації Ветерани легкої атлетики України. І нехай ВЛАУ ще про себе не встигла заявити як організатор державного масштабу, але вона вже створена потужною, чисельною і глибоко демократичною організацією. Це вже помітили керівники Міністерства молоді і спорту, Федерації легкої атлетики І Асоціації ветеранів спорту України. З їх дозволу і погодження ВЛАУ вперше в історії отримала, як громадська організація, право на організацію і проведення всеукраїнських і міжнародних змагань. Крім цього, право представляти нашу державу за кордоном. Це великий успіх громадськості і демократії в країні.

Ми не в якому разі не принижуємо того, що досягли наші попередники. Українська збірна ветеранів легкої атлетики виборювала постійно нагороди та престижні місця на світовій арені. Але ми будемо намагатись ветеранський спорт зробити ще масовішим, доступнішим до людей. І то, що зробив наш колега, почесний тренер України Олександр Шимко, це дуже гарний приклад і початок масовості в спорті, шляху до здорової нації , хоча не дуже люблю високопарних слів.

Члени ВЛАУ сподіваються на затвердження спортивним керівництвом країни дуже потрібного зараз Календаря змагань на 2021 рік. І по перше, проведення зимового чемпіонату країни наприкінці березня чи на початку квітня. Це нагальне питання. Пандемія і локдауни закінчаться! Як би нам не втратити членів основної збірної України серед ветеранів, завдяки яким десятки разів на рік в різних куточках Світу звучав Гімн країни та до гори підіймався наш державний прапор.